Holba

Seznam měst, kde najdete značku Holba

Informace o značce Holba

Historie této značky se datuje do roku 1874, kdy byl založen Josefem Mullschitzkým malý pivovar, který sídlil v Hanušovicích a jmenoval se Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf – Halbseit. Na počátku dvacátého století vyráběla společnost několik druhů piv – Hannsdorfer Pils, Kaiser Märzen, Sudetenbräu, Johnsdorfer Bock a Porter. První světová válka rozkvětu firmy nepřála. Roku 1918 se změnil název pivovaru na Severomoravský pivovar a sladovna, akciová společnost v Šumperku. Během druhé světové války fungoval pivovar bez přerušení. Roku 1984 přichází na trh legendární Šerák 11°. Roku 2002 začala firma s projektem zaměřeným na obnovu pivovarských rybníků, což byl významný ekologický počin. Díky tomu se do okolí vrátili živočichové, kteří zde byli jen velmi málo k vidění.

Holba je součástí pivovarnické skupiny se sídlem v Přerově. Do této skupiny patří i pivovar Litovel a Zubr.

Dopřejte si lahodnou chuť piva Holba ať při posezení s přáteli či jen tak doma. Uvidíte, že se rázem ocitnete v čistém světě plném skvělé chuti. Potěšte své chuťové buňky a dopřejte jim to nejlepší, co tato značka nabízí. Pivo Holba Vám zvedně náladu.

Tato značka je prodávána v prodejně Globus a spoustě dalších supermarketech.

Aby byly naše stránky co nejlepší a nejbezpečnější, využíváme technologii cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s jejich použitím.