adidas

Seznam měst, kde najdete značku adidas

Informace o značce adidas

Firmu adidas založili již na začátku 20. století v Německu bratři Adolf a Rudolf Dasslerové, kteří se ale roku 1948 rozešli a každý si založil vlastní firmu. Adolf zůstal u značky adidas. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera, ze zkratky Adi Dassler pak vznikl název adidas.

Adidas je přední světovou firmou, která vyrábí sportovní oblečení, obuv a potřeby. Symbolem firmy adidas jsou tři bílé proužky, které jsou umísťovány většinou přes celou délku rukávů v případě oblečení a na vnější boční stranu v případě bot. V roce 1972 firma přebírá nové logo tzv. „Trefoi“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy.

Mezi sortiment firmy Adidas patří např. kopačky, míče, chrániče, rukavice, sportovní tašky, batohy, dresy, šortky, štulpny, ponožky, trička, mikiny, bundy, kalhoty, legíny, čepice, boty, plavky, plavecké brýle, ručníky, župany, potítka a další.

Výrobky firmy adidas zakoupíte např. v A3 Sport, D-Sport, Athletes World, Intersport, Hervis Sport a dalších specializovaných prodejnách.

Aby byly naše stránky co nejlepší a nejbezpečnější, využíváme technologii cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s jejich použitím.